Budmar

Jak wygląda montaż piwnic grobowych?

Piwnice grobowe to rozwiązanie popularne, nazywane również po prostu grobowcami. Wykonywane są z elementów betonowych, a często także z przygotowanych wcześniej prefabrykatów. Stosowany w tym celu beton jest wysoce wytrzymały i odporny na upływ czasu, wpływ wilgoci, uszkodzenia typu mechanicznego. Popularnym wyborem jest beton klasy B20-B25 lub C25-C30. Montaż piwnicy grobowej trwa dość krótko, a najsprawniejsze firmy są w stanie sfinalizować całą usługę w zaledwie godzinę. Zaletą wyboru piwnicy grobowej jest jej żywotność – znajdujący się ponad powierzchnią ziemi nagrobek będzie chroniony przed pęknięciami i uszkodzeniami mechanicznymi. Będzie także wyglądał estetycznie.

Z czego wykonuje się piwnice grobowe?

Beton jest materiałem idealnym w produkcji piwnic grobowych. Jest stosunkowo tani, wytrzymały i łatwy w obróbce. Nadaje się do tworzenia prefabrykatów o różnym kształcie i rozmiarze. Dzięki wykorzystaniu betonowych elementów gotowych, ostateczna kwota wykonania piwnicy grobowej zostają pomniejszona. W czasie konstrukcji typowej piwnicy grobowej wykorzystuje się takie elementy jak: długie i krótkie bloki betonu, stropy, płyty poziomujące oraz płyty stropowe.

Montaż piwnic grobowych

Po dostarczeniu prefabrykatów na miejsce pochówku, dokonuje się ich montażu. Może zostać przeprowadzony przez tę samą firmę, która przygotowała prefabrykaty. W jego trakcie wszystkie elementy piwnicy grobowej są ustawiane na dedykowanych do tego podwalinach żelbetowych. Pozwala to zabezpieczyć grobowiec przed osuwaniem się. Do łączenia przygotowuje się specjalną zaprawę murarską oraz spinki. Po zakończeniu montażu, piwnica grobowa nadaje się do natychmiastowego użytku.

Zalety wyboru piwnicy grobowej

Rozmaite korzyści przemawiają za wyborem tego rozwiązania. Przede wszystkim – jest ono szybkie w realizacji, a sam montaż trwa bardzo krótko. Ponieważ piwnice grobowe wykonuje się z prefabrykatów, często istnieje możliwość zrealizowania usług dosłownie z dnia na dzień. Jest to też rozwiązanie stosunkowo tanie, co wynika z niskich kosztów zakupu i obróbki betonu. Na wybór piwnicy grobowej mogą więc zdecydować się osoby poszukujące oszczędnych rozwiązań.

Ponadto nie sposób przemilczeć faktu, że piwnice grobowe są wytrzymalsze niż ich standardowe odpowiedniki i bardziej od nich żywotne. Są w niewielkim stopniu podatne na zniszczenia, w tym na uszkodzenia typu mechanicznego. Nie zagraża im wilgoć, zmienne temperatury ani inne oddziaływania pogodowe. Niezależnie, czy wykonane zostanie piwnica dla jednej czy dwóch osób, jej wnętrze pozostanie nienaruszone przez wiele lat po wykonaniu.

Pozostałe Wpisy