Budmar

Możliwości wykorzystania zbiorników betonowych

Zbiorniki betonowe to niezwykle trwałe i funkcjonalne rozwiązania, które często wykorzystywane są do magazynowania wody, paliw czy nawozów. Jednak ich możliwości wykorzystania są znacznie szersze niż tylko te tradycyjne zastosowania.

Zbiornik betonowy i jego funkcjonalne wykorzystanie

Jednym z ciekawszych pomysłów na wykorzystanie zbiornika betonowego jest jego przekształcenie w zbiornik na wodę deszczową. Dzięki swojej trwałości i szczelności zbiornik betonowy będzie idealnym rozwiązaniem do gromadzenia i przechowywania deszczówki. Jet to rozwiązanie polecane dla osób pragnących wykorzystywać darmową wodę w swoim ogrodzie. W takim wypadku, zbiornik powinien znaleźć się w pobliżu dachów budynków, z których ściekająca woda będzie kierowana do wnętrza.

Innym interesującym pomysłem jest wykorzystanie zbiornika betonowego jako składu opału. W takim przypadku zbiornik zostanie odpowiednio przystosowany do przechowywania drewna, węgla czy pelletu, a jego pojemność pozwoli na zgromadzenie zapasu na dłuższy okres czasu.

Zbiornik na gnojówkę to również pomysł na zagospodarowanie zbiornika betonowego. W jego wnętrzu będzie magazynowana ciecz powstała w wyniku fermentacji odchodów zwierząt hodowlanych. Gnojówka jest bogatym źródłem azotu i fosforu, co czyni ją cennym nawozem organicznym.

Zbiornik betonowy może być również zbiornikiem na osadniki. Służy wówczas do separacji cieczy od zanieczyszczeń stałych, takich jak piasek, rdza czy żwir. Osadniki tego typu są często stosowane w przemyśle, szczególnie w procesach produkcyjnych, które generują odpady lub ścieki zawierające zanieczyszczenia stałe. Zbiornik betonowy może stać się zbiornikiem na osadniki gnilne, mechaniczne, hydrocyklonowe.

Ponadto zbiorniki betonowe mogą być wykorzystywane jako przepompownie i studzienki wodomierzowe. W przypadku przepompowni, zbiornik będzie służył do przemieszczania cieczy z jednego miejsca do drugiego, na przykład wody pochodzącej z wykopu, zbiornika retencyjnego lub rzeki do zbiornika magazynowego lub systemu nawadniającego. Zbiorniki w formie studzienek wodomierzowych to służą do pomiaru ilości pobieranej wody oraz jej zabezpieczania przed potencjalnym zanieczyszczeniem.

Zbiorniki betonowe mogą też służyć jako separatory tłuszczów, olejów i innych substancji płynnych. Wykorzystuje się wówczas różnice w gęstości oraz wadze, pod wpływem których substancje oleiste wypływają na powierzchnię. Zbiorniki mogą też być wykorzystane do ich przechowywania po oddzieleniu od wody.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zbiorników betonowych o różnej kubaturze i wymiarach, które z pewnością wykorzystasz na swojej działce lub ogrodzie zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.

Pozostałe Wpisy